Model face | rasap.lt

Permanentinis makiažas

Kai išneri iš jūros, o makiažas savo vietoje
Tai ne triukas, o tiesiog permanentinis arba ilgalaikis makiažas, gerokai palengvinantis kasdienius grožio ritualus – ypač vasarą, kai vis norisi pūkštelėti į vandenį. Tačiau kartais ilgalaikis makiažas tiesiog badyte bado akis dirbtinumu, o juk nusiplauti nebeišeina… Kalbamės su ilgalaikio makiažo meistre Rasa Petrauskiene.

Meistrė tvirtina, kad Lietuvoje permanentinis makiažas išties pradėjo populiarėti tik prieš dvejus metus. Susidomėjimą lėmė tai, kad lietuvių meistrai pasiryžo rimtai investuoti į savo kompetencijų didinimą ir naujesnes technologijas, o dėl žymiai pagerėjusios darbų kokybės moterys ir ėmė labiau pasitikėti tokiomis paslaugomis.

Dominuoja noras paryškinti antakius

Pasak pašnekovės, lietuvės, kaip ir dauguma moterų visame pasaulyje, labiausiai domisi ilgalaikiu antakių makiažu. „Nes antakiai suteikia veidui emociją. Akių kontūro bei lūpų paryškinimas taip pat yra populiarūs, tačiau tai paprastai renkasi tos, kurios išbandė ilgalaikį antakių makiažą“, – pastebi R. Petrauskienė. Ji atkreipia dėmesį, kad šiuo metu internete galima surasti daugybę skirtingų ilgalaikio makiažo technikų pavadinimų, kad paprastas žmogus nesunkiai gali pasimesti. „Dabar madingas natūralumas, todėl dažnai moterys renkasi „Microblading“ technika atliekamą ilgalaikį antakių makiažą, kai piešiami tik plaukeliai. Tačiau į madą grįžta antakių tušavimas bei šviesėjančiu stiliumi vadinama “ombre“, – sako moteris.

Beje, specialistė pažymi, kad permanentiniu makiažu galima ne tik pagyvinti veidą, bet ir spręsti estetines problemas: maskuoti randus, piešti galvos plaukus, maskuoti baltas dėmes, odai praradus pigmentaciją, piešti krūtinės aureoles ir pan.

Baisu kaip pas tatuiruočių meistrą?

Ilgalaikis makiažas – kaip tatuiruotė, tad gąsdina, kad teks sukandus dantis kęsti skausmą, o paskui slėpti patinimą… R. Petrauskienė patvirtina, kad skausmas ir yra tai, ko labiausiai bijo moterys, ir patikslina: geras meistras investuoja į gerus anestetikus, kad skausmo pojūtis sumažėtų iki minimumo, o gerai atlikto darbo neturi lydėti didelės kraujosruvos bei ištinimai. Jeigu procedūros metu oda kraujuoja, tuomet, pasak pašnekovės, reiktų suabejoti meistro profesionalumu. Ji pažymi, kad permanentinis makiažas turi būti atliekamas kosmetologiniame kabinete, laikantis sterilumo standartų, naudojami permanentinio makiažo aparatai arba „Microblading“ rankena, tik ne tatuiruočių mašinėlė. Žinoma, permanentinio makiažo procedūras atidėti turi besilaukiančios ir maitinančios, o vartojami hormoniniai preparatai gali paskatinti piešinio blukimą.

Anot R. Petrauskienės, antras dalykas, ko bijo moterys – nežinomybė, kaip atrodys rezultatas. Todėl, pasak jos, pirmiausia reikia peržiūrėti ir įvertinti įvairių meistrų darbus. Antra, prieš atliekant ilgalaikio makiažo procedūrą visada turi būti piešiamas eskizas, kad klientės matytų, kaip atrodys atliktas darbas. „Geras meistras atsižvelgs į kliento pageidavimus, tačiau visada patars, kaip daryti geriau. Taip pat geras meistras nepildys absurdiškų klientų prašymų, nes žmogus po procedūrų turi būti gražesnis, ne priešingai“, – juokiasi R. Petrauskienė. Pasak jos, tikrasis permanentinio makiažo vaizdas paaiškėja po savaitės nuo atlikimo, mat iškart po procedūros spalva būna intensyvesnė.

Pašalinti sudėtinga, bet įmanoma

Permanentinis makiažas išlieka 1-1,5 metų (tai priklauso nuo pigmento tamsumo, organizmo būklės, odos tipo), tad investuoti laiko į gero meistro paiešką ir jo darbų analizę – verta. Nors, jei vis tik galiausiai norisi pašalinti ilgalaikį makiažą, tai įmanoma – tik, pasak pašnekovės, pigmento šalinimo procesas atliekamas palaipsniui, trunka ilga ir kainuoja brangiai. R. Petrauskienė šiukštu nerekomenduoja blogo darbo maskuoti nauju piešiniu. „Tai pasiteisina tik trumpam, nes pradėjus blukti šiam piešiniui, dažniausiai išryškėja pirminio, blogai atlikto darbo piešinys“, – įspėja žinovė.

Ilgalaikį makiažą saulė blukina, tad, norint jį ilgiau išsaugoti, būtina naudoti kremą nuo saulės.